šperky koUMa
Jak pečovat o bižuterii
Bižuterie je křehká a může se při neopatrném zacházení poškodit nebo rozbít. Chraňte bižuterii před kontaktem s tvrdými předměty nebo pádem z výšky.
Bižuterie nepatří do vody, je proto žádoucí ji před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře. Aby nedošlo k poškození povrchové úpravy či pouštění barvy vždy odkládejte bižuterii. Neponechávejte dočasně odloženou bižuterii na přímém slunci.
Dlouhodobé vystavování bižuterie přímému slunci může škodit stejně jako pot. Každý člověk se přirozeně potí. Někteří lidé mají však agresivnější pot, který může způsobovat znehodnocení především kovových částí bižuterie či pouštění barvy.
Pokud se chystáte do společnosti, je vhodné provést nejprve veškeré kosmetické úpravy a až následně se bižuterií zkrášlit.
Sundávejte bižuterii před spaním, při sportování nebo fyzické námaze, zabráníte tím mechanickému či povrchovému poškození výrobku.
Při česání vlasů dávejte pozor, aby nedošlo k zachycení hřebenem a následnému poškození.
Po povrchu výrobků nepřejíždějte ostrými nehty nebo předměty, došlo by tak k poškrábání povrchového laku.
Vyvarujte se kontaktu s chemickými prostředky. Působením parfémů, laků na vlasy, krémů, chlóru a jiných chemikálií může dojít k poškození povrchové úpravy či pouštění barvy. Nepoužívejte bižuterii v prostředí s výskytem síry a jódu ( lázně, minerální prameny..).
Životnost bižuterie prodloužíte, když budete jednotlivé kusy ukládat do vlastních krabiček nebo sáčků k tomu určených.
Čím častěji je bižuterie nošena, tím častěji by se také měla čistit. Je vhodné bižuterii ošetřovat jemným suchým hadříkem (výborný je flanel) nebo kouskem vaty.
Doporučení:
1. Při oblékání si připnout bižuterii jako poslední věc po použití všech krémů, parfémů a laků na vlasy.
2. Při svlékání sundat bižuterii jako první. Nenechávat na přímém slunci, neodkládat do kovových nádob.
Řetízky, náramky a náušnice se mohou zachytit o látku a poničit látku i bižuterii, případně způsobit poranění.